23. İftar Buluşması

23. Büyük İftar Buluşması

Bu seneki iftar buluşmamız 3 Haziran 2017 Cumartesi günü Ankara'da Greenpark Otel'de gerçekleşti. Katılımın 600 kişiden fazla olduğu programa Ankara dışından da gelen mezunlarımız oldu. İftar buluşması vesilesiyle, ODTÜ mezunu bakanlardan Fikri Işık, Cevdet Yılmaz ve Hilmi Güler'in yanı sıra milletvekilleri, üst düzey bürokratlar, işadamları, öğrenciler, hocalarımız ve mezun ailelerinin katılımıyla oldukça geniş bir yelpazeden ODTÜ'lüler biraraya geldiler. İftar buluşması 100 civarında öğrenci katılımı da sağlanarak öğrenci mezun kaynaşmasına da sağlandı. Ayrıca 80'li, 90'lı, 2000'li ve 2010'lu ODTÜ'lülerin neredeyse eşit oranda katılım sağladığı iftar buluşması, son 7 nesil ODTÜ'lüyü de aynı gecede buluşturdu. Katılım sağlayan en yaşlı ODTÜ'lü ise 1963 mezunu idi.

Farklı Bir ODTÜ

İftar buluşmasında bir konuşma yapan Milli Savunma Bakanı Sayın Fikri Işık, azınlık bir grubun ODTÜ ismiyle eylemler yapmasının ve bunu bazı çevrelerin kullanmasının Üniversitemizin imajını lekelediğini, aslında ODTÜ'nün bundan çok farklı ve oldukça çeşitli bir demografisinin olduğuna vurgu yaptı. ODTÜ'nün ülkemize büyük katkılar yaptığını, özellikle savunma sanayinde, ve yapmaya da devam edeceğine inancının tam olduğunu söyledi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kalkınma eski bakanı Cevdet Yılmaz ise ODTÜ'nün ve MEBİVA'nın özellikle yeni Türkiye'de yeni ekonomi ve yeni sosyolojiyi dikkate alarak ülkeye katma değer sağlamaya devam etmesinin önemine vurgu yaptı. Vakıf Başkanı Erdal Yılmaz ise Vakfın yeni Yönetim Kurulu üyelerini tanıttı. Ayrıca yeni dönemde  MEBİVA olarak yapmak istedikleri projeler hakkında bilgiler verdi. Daha sonra Vakfa en çok katkı yapan 4 kişiye teşekkür plaketini sayın bakanlar Fikri Işık ve Cevdet Yılmaz  ve Aksaray eski milletvekili Ruhi Açıkgöz verdiler. İftar buluşması ODTÜ'lü mezunların aile fotoğrafı çektirmesiyle son buldu. Oldukça sıcak bir atmosferin hakim olduğu gecede mezunlar saat 23:30 kadar salonda sohbetlerine devam ettiler.

Fikri Işık: Milli Savunma Bakanı

Cevdet YILMAZ: AK Parti Genel Başkan Yardımcısı (Kalkınma Eski Bakanı)

Erdal YILMAZ: ODTÜ MEBİVA Yeni Yönetim Kurulu Başkanı

Aksaray Eski Milletvekili Ruhi Açıkgöz, yaptığı katkılardan dolayı ODTÜ MEBİVA eski Başkanı Volkan Öztürk'e teşekkür plaketini takdim etti.

ODTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Bağcı ve TENVA Başkanı Hasan Köktaş

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Soldan Sağa: Ayhan Özdemir, Erdal Yılmaz, Cevdet Yılmaz, Fikri Işık, Ruhi Açıkgöz, Aydın Ünal.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ODTÜ MEBİVA Yönetim Kurulu üyeleri, Soldan Sağa: Mustafa Koca, Cemalettin Tüney, Zekiye Demir, Erdal Yılmaz, ABdullah Cengiz Makas, Caner Evlice, Furkan Karaman, Ömer Korkmaz, Yasir Topdaş

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 Response

  1. Başarılı bir programdı. ODTÜ Rektörümüzü de bekliyoruz.