25. Geleneksel İftar Programımız Yapıldı

Bu seneki iftar buluşmamız 11 Mayıs 2019 Cumartesi günü Ankara'da Greenpark Otel'de gerçekleşti. Farklı şehirlerden de gelenlerin olduğu iftar programımıza 450 kişilik bir katılım oldu. Bunların içinde ODTÜ öğrencilerimizde vardı. Her yıl yaptığımız bu iftarlar ile mezunlarımız arasındaki dayanışmayı, kardeşliği ve paylaşımı artırıyoruz. Gece boyunca dostluklarımız tazelendi, yeni dostlar edindik.

ODTÜ MEBİVA’nın tarihi ilk Ramazan buluşması 1988 yılında, yaş ortalaması 25'in altında olan mezunlarca Dikmen’de yapılmıştı. Bu seneki İftar buluşması Vakfımızın gayrı resmi teşekkülünden sonra 32., 1995 yılında Vakıf statüsü almasından sonra ise 25. iftar buluşması olmuştur.

İftarın açılmasını müteakiben MEBİVA iftarına daha önceden katılmayı planlamış olan ancak son anda program değişikliği nedeniyle katılamayan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa VARANK ve Kocaeli Milletvekili ve Eski Başbakan Yardımcılarından Sayın Fikri IŞIK'ın telgraf tebrik mesajlarının okunması ile devam etti.

Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Erdal YILMAZ'ın teşekkür konuşması sonrasında yeni Yönetim Kurulu Üyeleri katılımcılara tanıtıldı.

Günün özel konuklarından TÜBİTAK Başkanı Sayın Hasan MANDAL, yaptığı konuşmada nitelikli insan kaynağının önemine değinerek sosyal bilimlerin bilimsel ve teknolojik araştırmalarda özellikle yatırımların etki analizi ve değerlendirilmesine önemli katkı yapabileceği; bir STK olarak MEBİVA'nın kaliteli ve tecrübeli insan potansiyeline sahip olduğu;  dolayısıyla MEBİVA ve benzeri STK'ların üye potansiyelini harekete geçirerek bilimsel ve teknolojik araştırmalara ve politika oluşumlarına katkı yapmasına olan ihtiyaca vurgu yaptı.

Bu seneki katkılara teşekkür olarak üyelerimizden Muzaffer ÖZDEMİR, Ahmet EROĞLU ve Ayhan ÖZDEMİR'e orjinal el yazması hat tabloları takdim edildi. Ayrıca En kıdemli MEBİVA mensuplarımızdan emekli ODTÜ öğretim üyesi Mustafa Kılınç'a da Vakfımıza manevi katkılarından dolayı hat tablosu takdim edildi.

Program, aile fotografı çekilmesi ise sona erdi. Mezunlarımız ve öğrencilerimiz salonda kalarak sohbetleri saat geç vakitlere kadar devam ettiler.

İftar Duası: Rafet Bilgen

Vakıf YK Başkanı Erdal Yılmaz'ın Konuşması

TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal'ın Konuşması

Ahmet Eroğlu'na Katkılarından Dolayı Teşekkür Tablosu Takdimi

Muzaffer Özdemir'e Katkılarından Dolayı Teşekkür Tablosu Takdimi

Ayhan Özdemir'e 'na Katkılarından Dolayı Teşekkür Tablosu Takdimi

Kıdemli MEBİVA dostalrından Emekli ODTÜ Öğretim Üyesi Mustafa Kılınç'a Manevi Katkılarından Dolayı Teşekkür Tablosu Takdimi

Yeni Yönetim Kurulu Üyeleri: (Sağdan) Abdullah Cengiz Makas, Ömer Korkmaz, Zekiye Demir, Erdal Yılmaz, Cengiz Polat, Mehmet Serdar Tufan, Eren Cangül, (Cemalettin Tüney, Furkan Karaman fotoğrafta olmayan) ve Vakıf Genel Md. Caner Evlice


Comments are closed.